Arama

Santa Farma ve Mealis'ten Yeni Stratejik İş Birliği

Bu yıl 80. yılını kutlayan ve Türkiye’nin en köklü yerli ilaç şirketleri arasında yer alan Santa Farma İlaç, MEALIS Ortadoğu Yaşam Bilimleri ile yapmış olduğu stratejik iş birliği anlaşmasını genişletti. İmzalanan yeni anlaşmayla, Memantin hidroklorür ve Donepezil hidroklorür etkin maddeli ilacın satış, pazarlama ve dağıtım haklarını MEALIS’e devretti.


Santa Farma İlaç, Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde 150 milyon avroluk yatırımla faaliyete geçirilen 43 bin metrekare kapalı alana sahip en son üretim ve bina teknolojileri kullanılan üretim tesisini 2015 yılında Türk İlaç sanayinin hizmetine sunmuştur. Yıllık tek vardiyada 150 milyon kutu üretim kapasitesine, EU-GMP, TR-GMP ve Ürdün GMP sertifikalarına sahip tesiste, yalnızca Türkiye ve ihracat yapılan ülkeler için Santa Farma ürünleri üretilmekle kalmayıp, yurtdışından ürün ithal edilmekte olan global ve yerli ilaç firmalarına yerelleşme adına destek verilmektedir.

Her yaşta sağlıklı yaşam kavramını kendisine ilke edinerek, 2013 yılında Dubai ve Beyrut’ta faaliyetlerine başlayan MEALIS, Türkiye faaliyetlerine ise 2014 yılında başlamıştır. MEALIS Türkiye dahil 35 farklı ülke olmak üzere Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki faaliyetlerine ilaç, tıbbi cihaz ve takviye edici gıda alanında devam etmektedir. İlaç endüstrisinin gelişimine, sürdürülebilirliğine ve toplum sağlığının geleceğine katkı sağlamayı ilke edinen MEALIS Türkiye ilaç ve ilaç dışı ürünlerin tanıtım, pazarlama, satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

İmzalanan stratejik iş birliği anlaşmasıyla, ruhsatı ve üretimi Santa Farma İlaç’a ait olan Memantin hidroklorür ve Donepezil hidroklorür etkin maddeli ilacın satış, dağıtım ve pazarlama hakları 14.05.2024 itibarıyla MEALIS’e devredilmiştir.


Santa Farma hakkında:

Türkiye’nin en köklü ilaç firmaları arasında bulunan ve 80. yılını kutlayan Santa Farma, 1944 yılında Farma Laboratuvarı olarak haşere ilacı, öksürük tabletleri ve şurubu gibi basit ama kullanım sahası geniş ilaçlarla sektöre adım attı. 1946 yılında Santa Laboratuvarı ile birleşme sonucu bugünkü Santa Farma‘nın temelleri atılmış oldu. 1953 yılında üretim tesisi kurma kararı alındı. 1954 yılında Santa Farma İlaç Fabrikası Kollektif Şirketi, 1973 yılında ise Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. kuruldu. Santa Farma, 10 ayrı terapötik kategoride toplam 56 marka, 127 ürün ile faaliyet gösteriyor. Söz konusu terapötik kategoriler, Dermatoloji, Sindirim Sistemi, Gastroenteroloji ve Enfeksiyon, Hematoloji, Kardiyovasküler Sistem, Kas & İskelet Sistemi, Sinir Sistemi, Solunum Sistemi, Ürogenital Sistem, Endokrin & Metabolizma olarak sıralanıyor. Şirketin GEBKİM OSB’deki üretim tesisi, 43.000 m2 kapalı alanda, yıllık 150 milyon kutu üretim kapasitesi ile çalışıyor.

Daha detaylı bilgi almak için www.santafarma.com.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Mealis hakkında:

Türkiye’nin en prestijli satış, pazarlama ve dağıtım kuruluşları arasında yer alan ve 10. yılını kutlayan Mealis Türkiye 2014 yılında faaliyetlerine radyoloji alanında kullanılan orijinal kontrast maddelerin ve beraberinde kullanılan tıbbi cihazların satış, pazarlama ve dağıtımını yaparak başladı. 2015 yılında kadın sağlığı alanında imzalamış olduğu uluslararası münhasır iş ortaklığı çerçevesinde orijinal biyolojik ürünlerin özel dağıtım gereklilikleri de dahil olmak üzere, bu ürünlerin satış, dağıtım ve pazarlamasını üstlenmiştir. İlerleyen yıllarda yerli ve uluslararası iş ortaklarının bilgi birikimi ve deneyimini kendi pazarlama ve satış süreçlerinde değerlendirerek, kaliteli bir sağlık hizmeti anlayışı ortaya koymaya devam etmiştir. Sağlık profesyonellerine yurt çapında yaygın ve etkin bilimsel tanıtım hizmeti vererek özellikle kadın sağlığı ve nöroloji alanlarında hastaların yaşam kalitesini arttıran inovatif ve katma değeri, yüksek ürünlerle faaliyetlerine devam ediyor.

Daha detaylı bilgi almak için www.mealisturkey.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Sağlık Çalışanı Mısınız?

Sağlık çalışanları haricindeki kişilerin bu bölüme girmemeleri ve sitemizin diğer sayfalarına geri dönmeleri önerilmektedir. Bu bölüme girmek için lütfen bir sağlık çalışanı olduğunuzu onaylayınız.

Evet Hayır